Google
  Web alb-net.com   
[Alb-Net home] [AMCC] [KCC] [other mailing lists]

List: Prishtina-L

[Prishtina-l] RE: Rugova more popular than Thaci?

DRIN KRYEZIU drin at usa.com
Sat Apr 8 02:44:17 EDT 2000


Bresto,
a fort t'paska prekë muhabeti i Burimit a? Na shiptart e kena zanatë qe kur
nuk na pelqen diqka, edhe zotin horë e bojna.
Mos u kapni pë Ibrahimin e Hashimin si shkau për kryq po t'qyrim çka mujna
na me bvo e me e ndreq punën.
Selam tonve Vlores e Prenit
Drini

------Original Message------
From: Shkumbin Brestovci <bresta at email.com>
To: prishtina-l at alb-net.com
Sent: April 8, 2000 1:05:08 AM GMT
Subject: RE: Re: [Prishtina-l] RE: Rugova more popular than Thaci?


--- Prishtina-L Discussion Forum ---
Archives: www.alb-net.com/pipermail/prishtina-l

Burim,
ti po shihet qi prishtinali be djale edhe etiketimet s'po din me i perdore
qysh duhet. Kshtu as Qorr Iljazi s'kish dijte me angllashtise muhabetin. Ty
a po t'doket qi je n'Boom a n'koncert t'Minatorit a cka po t'doket kjo
liste?

marrja e zotit
turp te keshe
shko mytu n'Badovc


------Original Message------
From: "Ramis Ahmetaj" <ramis39 at hotmail.com>
To: prishtina-l at alb-net.com
Sent: April 7, 2000 8:15:49 PM GMT
Subject: Re: [Prishtina-l] RE: Rugova more popular than Thaci?


--- Prishtina-L Discussion Forum ---
Archives: www.alb-net.com/pipermail/prishtina-l

Burim,
Ti i paske la durt djal. Une thojsha me veti se budallakit, si ajo qe e the
ti skam me lexua ne kete liste, po edhe ajo po bajka vaki. Jam shum kurioz
me e dite se ku dreqin e morre ate mendim se Arianiti ashte
"komunisto-enveristo-kauzi-patriotiko-spiuniste"? A vec se Arianitit nuk i
pelqen Rugova? Hej meno cka je tu thane, se ti qe po mahesh me "demokrat"
duhet me i pranua mendimet e tjereve me racionalisht.

Selam, Ramizi

>From: "Burim Hana" <burimh at hotmail.com>
>Reply-To: prishtina-l at alb-net.com
>To: prishtina-l at alb-net.com
>Subject: Re: [Prishtina-l] RE: Rugova more popular than Thaci?
>Date: Fri, 07 Apr 2000 14:49:12 GMT
>
>       --- Prishtina-L Discussion Forum ---
>    Archives: www.alb-net.com/pipermail/prishtina-l
>
>Valla Faik me Ty jom,
>
>Muna me thone qi zotri(s'di a mujme me i thone zotri ktij far dallkaukut)
>Celaj osht pjelle e fantazise
>komunisto-enveristo-kauzi-patriotiko-spiuniste...
>Nuk osht hera e pare qi ky zotri ne fjale leshon komunikata paushalle qi
>vetem i turbullojne ujnat e pastra atdhedashese, po ky uje(tash pak i
>trubullosur) shkon ne mulli te armiqve tone te perbetuar ne kisha
>ortodokso-fashisto-cmendurake.
>Si i tille ky zotri meriton te ndeshkohet ne formen me te rende te
>mundur...(metoden zgjidheni Ju)
>
>Me rrespekt te vecante
>Burimi
>
>
>>From: "Faik Gashi" <faik_gashi at hotmail.com>
>>Reply-To: prishtina-l at alb-net.com
>>To: <prishtina-l at alb-net.com>
>>Subject: Re: [Prishtina-l] RE: Rugova more popular than Thaci?
>>Date: Thu, 6 Apr 2000 19:26:23 +0200
>>
>>RE: Rugova more popular than Thaci?zotri , celaj.....
>>  po me duket se e ke nje problem!
>>  ate qe keni ceku me larte eshte nje enderr e juaja apo nje filosofi e
>>qmendur e autorit ne fjuale.
>>  Ne angli flasin keshtu vetem tipat si ti qe tani e kan mbushure barkun
>>me buke... dhe pak Bierr....edhe te bardh.
>>  tipat si ti nuk iduhen as dreqit te mallkuar
>>  ...
>>  From: Arianit Celaj
>>  To: Prishtina-L (E-mail)
>>  Sent: Monday, April 03, 2000 1:16 PM
>>  Subject: [Prishtina-l] RE: Rugova more popular than Thaci?
>>
>>
>>  Zoti jau ruejt z. Rugova, e ja pafshi hajrin per jete.
>>  He Angli he loqken ta honksha. Sami, a po vje ktu n'Angli se, jon mete
>>vec edhe 4 a 5 vende per azilanta.
>>
>>  Arianiti
>>
>>   -----Original Message-----
>>   From:  Zenelito at aol.com [SMTP:Zenelito at aol.com]
>>   Sent:  Sunday, April 02, 2000 12:50 PM
>>   To:   prishtina-e at alb-net.com
>>   Subject:    Re: [Prishtina-E] Rugova more popular than Thaci?
>>
>>         --- Prishtina-E Discussion Forum ---
>>       Archives: www.alb-net.com/pipermail/prishtina-e
>>
>>   In einer eMail vom 00-04-02 7:49:37 PD MEZ, schreiben Sie:
>>
>>   << air-zc01.mail.aol.com (v70.20) with ESMTP; Sun, 02 Apr 2000
>>01:49:37 -0500
>>   >>
>>   Mefal Etrit po u dite qe Zotrinj Rugova ka pas,ka,dhe do te ket ma
>>shum
>>   popullaritet,jo vetem ndaj Zotrinj Thaqit por tere Politikaneve
>>Kosovar,dhe
>>   ky do te na qon deri ne Pavarsine e Kosoves.
>>   Ju pershendet Zeneli
>>
>>   _______________________________________________________
>>   Prishtina-E discussion forum: Prishtina-E at alb-net.com
>>   http://www.alb-net.com/mailman/listinfo/prishtina-e
>>
>
>______________________________________________________
>Get Your Private, Free Email at http://www.hotmail.com
>
>
>_____________________________________________________
>Prishtina-L discussion forum: Prishtina-L at alb-net.com
>http://www.alb-net.com/mailman/listinfo/prishtina-l

______________________________________________________
Get Your Private, Free Email at http://www.hotmail.com


_____________________________________________________
Prishtina-L discussion forum: Prishtina-L at alb-net.com
http://www.alb-net.com/mailman/listinfo/prishtina-l
-----------------------------------------------
FREE! The World's Best Email Address @email.com
Reserve your name now at http://www.email.com_____________________________________________________
Prishtina-L discussion forum: Prishtina-L at alb-net.com
http://www.alb-net.com/mailman/listinfo/prishtina-l

______________________________________________
FREE Personalized Email at Mail.com
Sign up at http://www.mail.com/?sr=signup

More information about the Prishtina-L mailing list