Google
  Web alb-net.com   
[Alb-Net home] [AMCC] [KCC] [other mailing lists]

List: Prishtina-L

[Prishtina-l] Rruget e Prishtines...

Etrit Bardhi etrit at alb-net.com
Thu Nov 4 18:45:02 EST 1999


Kush jane gjithe keta njerez?  Cka mendoni per keto emerime? 

Rruga Goleshi paska me qene Fazli Grajcevci...   Kush eshte ky?

Etriti

Marre nga Kosovapress-i:

Emrtimi i rrugve t Prishtins
 (Draft pr diskutim publik) 
  
 Prishtin,4 nntor (Kosovapress) 
  

 Propozim i ri, 1999: Ishte n vitin 1996:
  
 Emrtime lagjesh:
 1. Qendra - Centar
 2. Arbria - Dragodan
 3. Qendra Universitare - Univerzitetski centar
 4. Qyteza Pejton - Gradi Pejton
 5. Arta - Kopusishte
 6. Dardania - Dardania
 7. Kalabria - Emshiri
 8. Qendra Spitalore - Bolniki centar
 9. Ulpiana - Ulpiana
 l0. Qendra Studentore - Studentski centar
 11. QFT "Arkitekt Sinani" - Tehniki fakultet
 12. Kodra e Diellit - Sunani breg
 13. Dukagjini - Aktash

Cfare te keqe ka Aktashi?

 14. Toplica - Muhaxhirska
 15. Dodona - Moravska-Parka
 16. Velania - Velania
 17. Labria - Taukbashta

 18. Lagjja e Normales - Voje Jankovia(Kashagia)
 19. Ilirida - Taslixhe II,III,IV

Dardan, ma s'po banojshe ne Taslixhe...

 20. amria - ish Kolibarska-Proleterska 
 21. Vreshtat - Vinogradarska
 22. Lgjja e Gallapit - Bu. Hajratit-Kolovica

Cka eshte Gallapi?

 23. Lagjja e Medress - prreth Med. "Alauddin" 
 24. Lagjja e Gjinollve -prreth Muzeut natyror
 25. Theranda - Blok I,II,III.
 26. Troja - ish Tophane 
 27. Besiana - Tjegulltorja-Vorret e mome-Hertict 
 28. Kodra e Trimave - Vranjevaka
 29. Zona e Ushtris -Vojnike kasarne
 30. Pelagonia - Bolniko naselje
 31. Dalmacia - pjesa juglindore e Kod. Diellit
 32. Sefalia - Sofalija
 33. Tashlixhe - Taslixhe I
 34. Mirdita - Matian 

  

 Pr emrtime t shesheve:
 1. Sheshi Adem Jashari - Kralja Milutina
 2. Sheshi Hasan Prishtina - Juri Gagarina 
 3. Sheshi Xhev Lladroci - n Dardani
 4. Sheshi Mis Edit Durham - Trg Republike 
 5. Nn Tereza - para Teatrit-Sht. mall.-Banks 
 6. Sheshi i Demonstratave - te Menza e studentve
 7. Sheshi Ataturku - para Shtp. Mall. t vjetr
 8. Sheshi Sknderbeu para Fakultetit Filozofik 
 9. Zahir Pajaziti - midis Bib. Kombtare-F.Filof.
 l0. Uashington - n Bregu i Diellit 
 11. Bulevardi i Dshmorve - Vidovdanska
 12. Sheshi i Liris - midis K. shoq-Pallati i Rinis.

  

  
 Emrtime rrugsh:

        1.Abdyl Lahu - Bresnika
        2.Abdyl Dura - Jaha Saliha 
        3.Abedin Rexha - Belomanastirska 
        4.Adem Voca - Samodreska
        5.Adrian Krasniqi - Sibinjanina Janka 
        6.Afrim Zhitia - Braa Aksi
        7.Aleksa Shantiq - Aleksa Santi 
        8.Aliriza Gashi - Barajevska
        9.Afrim Krasniqi - Lovenska 
       10.Agim Bajrami - Vrbaska
       11.Agim Qela - Dolevaka
       12.Agim Ramadani - Djenerala B. Jankovia
       13.Agron Rrahmani - Batajnika
       14.Ahmet Delia - Tivatska 
       15.Ahmet Gashi - Dr. Hajima Baruhovia 
       16.Ahmet Kaiku - Zrenjaninska
       17.Ahmet Koronica - Krupanjska
       18.Ahmet Mulla Syla - Djerdapska 
       19.Ahmet Selaci - ajetinska
       20.Adriatiku - Jadranska
       21.Alpet Shqiptare - Grmiska
       22.Avalla - Avalska
       23.Ajet Gurguri - Dinarska
       24.Ajet Kosovica - Djordja Markovia 
       25.Aleks Buda - Zvezdarska 
       26.Aleksandr Moisiu - Trstenika
       27.Aleksandr Xhuvani - Gazimestanska
       28.Ali Hadri - Dr. Bore Kozarca 
       29.Ali Kelmendi - Majora Milan Tepia
       30.Ali pash Gucia - Azanjska
       31.Ali pash Tepelena - Momila Popovia 
       32.Alush Smaili - Primorska
       33.Andrea Gropa - Zanatska 
       34.Anton etta - Graanika
       35.Arianitt - Atinska
       36.Asdreni - Dr. Aribalda Rajska
       37.Asllan Boletini - Kneza Milosa 
       38.Asllan Pireva - Lepenaka
       39.At Luigj Palaj - Trajka Dimia 
       40.At Nik Prelaj - Carica Milica 
       41.At Prend Doi - Zorana Jevremovia
       42.Avni Rrustemi - Laze Kostia
       43.Azem Bejta - Vinogradska
       44.Azem Bellaefci - Branka Radievia
       45.Azem Morana - Ripanjska 
       46.Aleksandria - Slobodana Jovanovia
       47.Arkitekt Karl Gega - aanska
       48.Baba Bek Vraja - Vranjska
       49.Bajram Curri -Dr. Milutina Lazarevia
       50.Bajron - Vojvode olak
       51.Bardhyli - Fruskogorska
       52.Bedri Gjini - Ibarska
       53.Bedri Pejani - Kosovska 
       54.Bedri Shala - Srpska
       55.Bedri Sokoli - Vitinska 
       56.Berati - Nedeljka abrinovia
       57.Bihori - Prijepoljska
       58.Bujanoci - Beoinska
       59.Buna - Visnjika
       60.Butrinti - Leskovaka
       61.Beh Mihaliqi - Mihajlo Lalia
       62.Bekim Berisha - Abeja - Srpskih konzula
       63.Bel Popova - Sumadinska
       64.Beteja e Koshars - Mionika
       65.Binak Alia - Pozarevaka
       66.Bushatasit - Kninska
       67.Buzuku - Grdelika
       68.Bora Vukmiroviq - Mlavska
       69.Carraleva - Crnalevska
       70.eta e Sha Pirrakut - Krajiskih brigada 
       71.Dimitrije Tucoviq - Dimitrije Tucovia
       72.Daut Borii - Savatije Milosevia
       73.Dante Aligieri - Gligorije Bozovia
       74.Ded Gjo Luli - Stevana Mokranjca
       75.Dem Ahmeti - Trsika
       76.Dajti - Drimska
       77.Dibra - Drniska
       78.Drenica - egarska
       79.Drini i Bardh - Kneza Mihalja
       80.Durrsi - Razanjska
       81.Dervish Hima - Despotovaka
       82.Dervish Rozhaja - Dr. Koste Todorovia 
       83.Dhimitr Jonima - Kotorska
       84.Dhimitr Kamarda - Kosmajska 
       85.Edmond Hoxha - Salihi Rama
       86.Emin Duraku - Save Kovaevia 
       87.Emrush Miftari - Filipa Visnia 
       88.Elbasani - Parainska 
       89.Esat Berisha - Zitoradzska 
       90.Esat Mekuli - Aleksandra Obrenovia 
       91.Faik Efendi Maloku - Hercegovaka
       92.Fan Noli - Drinska
       93.Fatime Hetemi - Negotinska
       94.Fazli Greieci - Goleska 
       95.Fehmi Agani - Vojvode Vuka
       96.Fehmi Lladroci - Desanke Maksimovia
       97.Ferat Bej Draga - Banjaluka
       98.Fuad pash Dibra - Aleksandra Djordjevia
       99.F.G. Lorka - Apatinska
       100.Garibaldi - Tomislava Sekulia
       101.Gjakova - Djakovaka
       102.Gjasht Lisat e Likashanit - Zlatiborska
       103.Gjilani - Gnjilanska
       104.Gostivari - Kosovske Devojke 
       105.Gucia - Ivanika
       106.Ganimete Trbeshi - Ganimete Terbesi
       107.Gustav Majer - Tanaska Rajia
       108.Gazmend Zajmi - Profesora Belocerkovca 
       109.Gjergj Balsha - Despota Dj. Brankovia
       110.Gjergj Pekmezi - Krfska
       111.Gjon Serreqi - Jahorinska
       112.Haif Pazari - Strahinia Bana 
       113.Hafz Ali Kora - Miloerska 
       114.Hafz Ymeri - Antonije Ristia Pljakia 
       115.Hajdar Dushi - Trajka Dimitrijevia
       116.Haki Efendi Sermaxhaj - Gorazdevaka
       117.Haki Pavataj - Kolasinska
       118.Haki Taha - Radoje Domanovia 
       119.Hakif Zejnullahu - Romanijska
       120.Hakif Rimanishta - Mladenovaka
       121.Halim Orana - Karadjordja Petrovia
       122.Halim Spahia - Obrenovaka
       123.Hamdi Mramori - Mramorska
       124.Hasan Dosti - Mataruska
       125.Hasan Remniku - Kolibarska 
       126.Hasan Zyko Kamberi - Jovana Cvijia
       127.Haxhi Mulla Zeka - Proleterska
       128.Haxhi Sadri Blakori - Keramika
       129.Hajnrih Hajne - Grahovska
       130.Holger Pedersen - Razanska
       131.Honore de Balzac - Generala Sarla Tranijea
       132.Hil Mosi - Toplika 
       133.Hilmi Rakovica - Dr. edomira Jankovia
       134.Hoxh Hasan Tahsini - Zajearska
       135.Hoxh Kadri Prishtina - Durmitorska
       136.Hysen Prishtina - Ivana Milutinovi
       137.Hysni Curri - Zagorke Savia
       138.Hyzri Talla - Voja Jankovia
       139.Ibrahim Banushi - Stevana Vuia 
       140.Ibrahim Lutfiu - Strazilovska
       141.Ibrahim Kelmendi - Komovska 
       142.Idris Ajet Gashi - Neretvanska
       143.Idris Shahmani - Serdara Janka Vukotia
       144.Ilaz Kodra - Nikola Pasia
       145.Ilir Konusheci - Gavrila Principa
       146.Iljaz Agushi - Vuka Karadzia
       147.Iljaz pash Dibra - Rogoznika 
       148.Indrit Cara - Golubaka
       149.Irrfan Ohri - Ljubeta Milentijevia
       150.Isa Kastrati - Dr. Tot - Abonjija Jovana
       151.Isa Havolli - ukarika 
       152.Isak Sherifi - Milosevaka
       153.Ivan Cankar - Ubska
       154.Ismail Dumoshi - Bore Bukmirovia
       155.Ismail Gorani - Majora D. Gavrilovia
       156.Ismail Qemali - Miroljuba Mirkovia
       157.Ismet Jashari - Kosovskih junaka 
       158.Isuf Sokoli - Sejdo Bajramovia 
       159.Jahjabej Dukagjinzade - Petra Koia
       160.Jakov Xoxa - Vojvode Putnika
       161.Jakup Ferri - Deanska
       162.Jashar Erebara - Uzika 
       163.Jasharajt - Sarplaninska
       164.Jeronim de Rada - Milorada P.- Popa
       165.Josif Bageri - Branka Miljkovia
       166.Josip Rela - Branislava Nusia
       167.Janina - Landovika
       168.Juniku - Branievska
       169.Johan V. Gete - Djenerala B. Jankovia
       170.J.G.v Hahn - Jasenovaka
       171.J.U. Jarnik - Baka 
       172.Kajtaz Ramadani - Krajiska 
       173.Kosta Novakoviq - Kragujevaka
       174.Krova - Badanjska 
       175.Korabi - Slavoljuba Djinia-Djineta
       176.Krakushta - Radanska
       177.Kruja - Jasenovaka
       178.Kuksi - Temerinska
       179.Kulina - Beejska 
       180.Kumanova Kumanovska
       181.Kaaniku - Kaanika
       182.Karadaku - Jadarska 
       183.Kasmai - Cerska 
       184.Kavaja - Panonska 
       185.Kadri Zeka - Djure Miunovia
       186.Kora - Budvanska
       187.Kapiten Hysni Rudi - Zejnela Zejnelija
       188.Karl Topia - Djurdjevdanska
       189.Kastriott - Drage Dragisia
       190.Kol Parubi - Zabljaka
       191.Kolonel Fuad Dibra - Raska 
       192.Konstantini i Madh - Milosa Obilia 
       193.Koto Hoxhi - Takovska 
       194.Kristo Floqi - Miroanska
       195.Kongresi i Manastirit - Zlatiborska
       196.Kuvendi i Vlors- Kral. A. Karadjordjevia
       197.Kuvendi i Bujanit - Moskovska
       198.Kongresi i Drejtshkrimit - Dr. D. Filipovia 
       199.Konferenca e Rambujes - Hilandarska
       200.Lasgush Poradeci - Janiija Popovia 
       201.Latif Berisha - Jeseninova 
       202.Lazar Vukoviq - Lazara Vukovia
       203.Leka i Madh - Ariljska
       204.Lek Dukagjini - edomira Jankovia
       205.Limi - Limska
       206.Lidhja e Lezhs - Maneta Sajdjije
       207.Lidhja e Prizrenit - Cara Dusana
       208.Lidhja e Pejs - Kral. Petra I.Oslobodioca
       209.Lidhja II e Prizrenit - Jug Bogdana
       210.Lot Vaku - Josanika 
       211.Llapi - Lapska 
       212.Llapushniku - Lipovaka
       213.Lubjana - Kostolaka 
       214.Lypeteni - Lubotenska
       215.Lypjani - Lipllanska
       216.Leposaviqi - Leposavika
       217.Luan Haradinaj - Njegoseva
       218.Luigj Gurakuqi - Divibarska 
       219.Londra - Te "Kosova Film"
       220.Maliq pash Gjinolli - Srpskih ratnika
       221.Malush Miriqi - Krusevaka
       222.Mahmutbe Dukagjini - Cetinska
       223.Marie Shllaku - Nerodimska 
       224.Major Mehmet Bushi - Miladina Stevia
       225.Marin Barleti - Palilulska
       226.Martin Camaj - Surdulika
       227.Mbreti Dioklecian - Svete Stefanovia
       228.Mbreti Justinian - Djure Jaksia
       229.Mbreti Pirro - Marevska
       230.Meh Uka - Resavska
       231.Mehmet pash Deralla -Milutina Savia
       232.Mehmet Ali Vrioni - Danilovgradska
       233.Mehmet Konjuhi - Brodarevaka
       234.Mehmet Gradica - Starine Novaka 
       235.Mehmet pash uprlia - Kursumlijska
       236.Mensur Zyberaj - Sokobanjska 
       237.Mesihi Prishtinasi - Vozdovaka
       238.Meto Bajraktari - Meto Bajraktari
       239.Metush Krasniqi - Jagodinska
       240.Mic Sokoli - Vuedolska 
       241.Midhat Araniti - Matianska
       242.Mihal Grameno - Vrsaka 
       243.Milosh Kopiliqi - Grka Polikrapa Srbina
       244.Muhamet ami - Mitra Radusinovia
       245.Muharrem Fejza - Dr. Sinise Tasovca 
       246.Muj Krasniqi - Vukovarska 
       247.Mujo Ulqinaku - Partizanska
       248.Mulla Adem Keekolla - Kaikolska
       249.Mulla Asim Luzha - Beranska
       250.Mulla Halim Bajraktari - Stoj. Novakovia 
       251.Mulla Idris Gjilani - Patrijarha Danila
       252.Mulla Ilaz Broja - Dositeja Obradovia
       253.Mulla Jonuz Zejnullahu - Kapetana Misia
       254.Mulla Nur Gjinoci - Mese Selimovia 
       255.Mulla Ram Govori - Prokupaka
       256.Mulla Arif Shala - Pivska
       257.Mulla Vejsel Guta - Kladovska
       258.Murat Mehmeti - Devet Jugovia 
       259.Musa Shehzade - Bosko Buha
       260.Mus Rahaveci - Kosjerika
       261.Musine Kokolari - Cara Urosa
       262.Mustafa Kruja - Stevana Sindjelia
       263.Mustaf Venhari - Trajka Markovia
       264.Mustaf Veselaj - para Medress
       265.Mustaf Rahaveci - Koceljevaka
       266.Myderris Hasan Nahi - Knjazevaka
       267.Myderris Ymer Prizreni - Vase Pelagia
       268.Myfailat e Zajazit - Zveanska 
       269.Myfti Zejnelabedini - Vase orapia
       270.Myrvete Maksutaj - Dr. Milana Petrovia
       271.Mali Albanik - Kopaonika
       272.Manastiri - Sirogoinska
       273.Medvegja - Bruska
       274.Mitrovica - Mitrovaka
       275.Mokna - Somborska
       276.Mark Isak - Marka Isaka
       277.Mehmet Akif Ersoy - Josifa Pania
       278.Mihailo Pupin - Mihaila Pupina
       279.Milan Budimir - Svetozara Milentia
       280.Milan Shuflaj - Merdarska
       281.Mulla Agan Kojiq - ievaka 
       282.Mak Dizdar - Kadrija Reufija
       283.Mbreti Fejsal - Sutjeska
       284.Mehmet Ali Pasha - Aleksinaka
       285.Norbert Jokl - Novopazarska
       286.Nail Hyseni - Kovinska 
       287.Nikola Tesla - Gamzigradska
       288.Nishi - Niska
       289.Naser Hajrizi - Paje Gradjanina
       290.Nazim Gafurri - Miladina Popovia
       291.Nazim Hikmet - Sidska 
       292.Naum Veilharxhi - Marika 
       293.Nikoll Ivanaj - Nadezde Petrovia
       294.Nuhi Berisha - Uzun Mirkova
       295.Osman Bunjaku - Batlavska
       296.Ohri - Banatska
       297.Pashtriku - Niksika
       298.Peja - Peka
       299.Peshterri - Pesterska
       300.Plava - Plavska
       301.Podgorica - Podgorika
       302.Prekazi - Serdara Sepana
       303.Presheva - Belopalanaka
       304.Preveza - Crnotravska
       305.Prizreni - Prizrenska
       306.Pal Palucaj - Sremska
       307.Papa Kristo Negovani - Lajkovaka
       308.Pashko Vasa - Zeljeznika
       309.Patr Anton Harapi - Vojvode Kolarca
       310.Principata e Arbrit - Sabaka
       311.Pushkin - Goliska
       312.Qamil Hoxha - Nemanjina 
       313.Qazim Bajraktari - Zetska
       314.Qemail Stafa - Mojkovaka
       315.Qorr Ilaz Raaku - Panevaka
       316.Qyqavica - Srbobranska
       317.Rahoveci - Orahovaka
       318.Rugova - Varvarinska
       319.Rafael Sopi - Vojvode Z. Misia
       320.Ram Bllaca - Gorska 
       321.Ram Vllasa - Ravnika
       322.Ramiz Sadiku - Ramiza Sadika
       323.Remzi Ademi - Subotika
       324.Rexhep Elmazi - Boranska
       325.Rexhep Gjeli - Rudnika
       326.Rexhep Mala - Svetozara Markovia
       327.Rexhep Mitrovica - Ilija Garasanina 
       328.Rrust Kabashi - Timoka 
       329.Rrustem pash Rrotulli - Vue Zikia
       330.Rrustem Statofci - Dr. Dusana Bulajia
       331.Radovan Zogoviq - Metohijska
       332.Rifat Burxheviq - Rifata Burdjevia
       333.Riadi - M. Crnjanskog
       334.Sadik Rama - Nevesinjska
       335.Said Najdeni - irila i Metodija 
       336.Sahit Ag Suhareka - Petrovaka
       337.Sali Butka - Dr. Branka Zogovia 
       338.Sali Mani - Bistrika 
       339.Sali Nivica - Prote Mateje Nenadovia
       340.Salih Gjuk Dukagjini - Misarska 
       341.Salih Shabani - Brdjanska
       342.Salih Gjyrisheci - Tarska
       343.Sami Peja - Kozaraka
       344.Sef Kosharja - uprijska
       345.Sefedin Begolli - Surinjska 
       346.Selam Musai - Bogotika 
       347.Selman Riza - Jovana J. Zmaja 
       348.Sitnica - Sitnika
       349.Studentve - Studentska
       350.Sarajeva - Oplenaka
       351.Saranda - Iriska
       352.Selaniku - Solunska
       353.Sijarina - Sopoanska
       354.Stambolli - Rumska
       355.Struga - Petrovaradinska
       356.Shala e Bajgors - Loznika
       357.Sharri - elarevska
       358.Shefqet Zeka - Risanska
       359.Shkodra - Valevska
       360.Shkumbini - Gruzanska
       361.Shkupi - Branka opia
       362.Shtimja - Stimljanska 
       363.Shandor Petfi - Slatinska
       364.Shaban Palluzha - Pribojska 
       365.Shaban Shala - Palanaka
       366.Shaip Kamberi - Ace Mrdakovia
       367.Shaip Mustafa - Putnika
       368.Shefqet Shkupi - Ivana S. Jastrebova
       369.Shefki Desivojca - Milutina Bojia
       370.Sheh Hilmi Maliqi - Ozrenska 
       371.Sheh Jonuzi - Jovana S. Popovia
       372.Sheh Mehmet Sezai - Emin Duraku
       373.Shot Galica - Jastrebaka
       374.Shptim Robaj - (rruga pr Sefali) 
       375.Shuaip Spahija - Pozeska 
       376.Shyt Mareci - Ugrinovaka
       377.Sknder eku - Majdanpeka
       378.Sokol Dobroshi - Popa Josifa 
       379.Sokol Sopi - Majora V. Stojkovia 
       380.Syl Hotla - Krnjevaka
       381.Sylejman Vokshi - Vojvode Stepanovia
       382.Stefan Mokranjac - Semberijska
       383.Svetozar Markoviq - Savska
       384.Tahir Kolgjini - Milosa N. Djuria
       385.Tahir Zajmi - Sime A. Igumana
       386.Teuta - Guanska
       387.Tabet e Llapashtics - Micka Krstia
       388.Tepelena - Lazarevaka
       389.Tetova - Stevana Sremca
       390.Tirana - Beogradska
       391.Tivari - Barska
       392.Tomorri - Vlasotinaka
       393.Trepa - Trepanska
       394.Tutini - Moraka
       395.Theodor II Muzaka - Kulska
       396.Thimi Mitko - Laze Lazarevia 
       397.Tring Smajli - Ace Marovia
       398.UK-s - Krala Milutina
       399.Uk Sadiku - Vladisllava Stojanovia
       400.Ukshin Kovaica - Ljubinjska
       401.Ulqini - Vrbaska
       402.Uilliam Shekspir - Banjska
       403.Viktor Hygo - Svilajnaka
       404.Vodrou Vilson - Patrijarha Varnave 
       405.Selman Kadria - Arandjelovaka
       406.Vellusha - Veluska
       407.Vlora - Svrliska 
       408.Vushtrria - Vuiternska
       409.Vasil Andoni - Smederevska
       410.Vejsel Pagarusha - Rakovika
       411.Vllezrit Frashri - Avrama Petronijevia
       412.Vllezrit Grvalla - M. Tanaskovia
       413.Vllezrit Maastena - Dene Debelkovia 
       414.Vllezrit Qiriazi - Majke Jevrosime
       415.Vllezrit Topulli - Zemunska 
       416.Vllezrit Fazliu - Jabllanika
       417.Viktor Eftimiu - Bore Savia
       418.Visar Dodani - Taslidje
       419.Xheladin Deda - Borska
       420.Xheladin Hana - Vojvode P. Bojevia
       421.Xhelal Mitrovica - Kraljevia Marka
       422.Xhemail Prishtina - Kosani Ivana
       423.Xhemajli Berisha - Marka Milana
       424.Xhem Gostivari - Bore Stankovia
       425.Ymer Lutfi Paarizi - Alekse Nenadovia
       426.Ylfete Humolli - Hajduk Velka
       427.Ymer Berisha - Dr. Boska Zivkovia 
       428.Ymer Elshani - Resnika
       429.Ymer Alushani - Palanaka
       430.Zara - Dunavska 
       431.Zef Valentini - Milovana Glisia 
       432.Zenel Bajraktari - Titelska
       433.Zejnel Salihu - Stefan Deanski
       434.Zekeria Rexha - Kraljevaka 
       435.Zija Prishtina - Jovana Duia
       436.Zija Shemsiu - Kneza Lazara 
       437.Zylyftar Poda - Bojnika
       438.Zhuj Selmani - Nosilaca Alb. spomenice
       439.Zhuk Haxhia - Javorska 
       440.11 Marsi - amila Torbedari
       441.27 Nntori - Kordunjska 
       442.2 Korriku - Kral Nikola
       443.7 Shtatori - Savnika 
       444.1 Tetori - Moravska.

 SHENIM:
 Ky variant u aprovua n Mbledhjen e prbashkt t Qeveris s Komuns s
 Prishtins dhe t Komisionit pr Emrtimin e Lagjeve, t Shesheve dhe t
Rrrugve
 t Prishtins, m 2 nntor 1999.
 Me botimin n shtyp lshohet n diskutim publik, i cili do t zgjat deri m 13
 nntor 1999. Institucionet shkencore, partit politike, asociacionet
shoqrore dhe  subjektet q mund t kontribuojn, me sugjerime, propozime e
vrejtje, mund t'i  drejtohen kryetarit t Komisionit , kurse qytetart -
zyrave t Bashksive lokale.
 Prgjegjsit e Zyrave lokale sugjerimet duhet t'i, selekcionojn deri m 15
nntor  1999 dhe t'ia dorzojn Komisionit pran Komuns.
 Sugjerimet q do t arrijn pas dats l5 nntor 1999 nuk do t mirren n
shqyrtim  nga organi komunal kompetent.
 Fehmi HUMOLLI, Sekretar i KELSHRR t Prishtins
  

          Prishtin, 4 nntor 1999





More information about the Prishtina-L mailing list